„Nikt nie zrozumie kobiety lepiej niż inna kobieta” Lew Tołstoj

Nasz zespół działa z myślą o wszystkich kobietach potrzebujących pomocy prawnej – kobietach pokrzywdzonych przestępstwami, oskarżanych o ich popełnienie, jak również o kobietach poszkodowanych dyskryminacją i mobbingiem w zatrudnieniu.

Przestępstwa wobec Kobiet

Specyfika przestępstw, których ofiarami padają przede wszystkim kobiety, polega na tym, że godzą one nie tylko w prawa i wolności pokrzywdzonych kobiet, ale i w ich godność osobistą. Poczucie wstydu niejednokrotnie jest tak silne, że wpędza kobiety w poczucie winy za to co się stało. Rzutuje to na całym ich życiu, pozbawia poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa i niejednokrotnie prowadzi do rezygnacji z dochodzenia należnej im ochrony prawnej.

 • Przemoc domowa,
 • molestowanie seksulane,
 • gwałt,
 • nękanie

– to czyny bezpośrednio dotykające sfery życia osobistego, intymnego kobiety. Już samo przedstawienie tych spraw adwokatowi jest krępujące i wstydliwe. Zrozumiałym jest zatem, że często pokrzywdzona woli rozmawiać o nich z adwokatem płci żeńskiej.

Kobiece Spojrzenie na Problem

Nasz kobieca część zespołu oprócz dużej wiedzy prawniczej i bogatego doświadczenia procesowego posiada umiejętność rozmawiania z kobietami o trudnych i złożonych problemach osobistych i prawnych, potrafi zrozumieć emocje im towarzyszące, przede wszystkim zaś prowadzi sprawy i postępowania w taki sposób, by klientki po raz kolejny nie doświadczały negatywnych przeżyć związanych z krzywdzącymi je zdarzeniami. Wiemy, że właściwe podejście do sprawy wymaga traktowania klientek w taki sposób, w jaki same chciałybyśmy zostać w tożsamej sytuacji traktowane.

Musisz to wiedzieć!

Dbamy o to, by w naszej kancelarii każda kobieta czuła się bezpiecznie i komfortowo oraz by miała możliwość szerokiego wyboru odpowiedniej specjalistki, której powierzy swoją sprawę.

Pomoc Prawna dla Kobiet

Świadczymy profesjonalną pomoc i obsługę prawną w sprawach dotyczących:

 • przemocy domowej, w tym znęcania się fizycznego i psychicznego, naruszenia nietykalności cielesnej, spowodowania uszczerbku na zdrowiu, gróźb karalnych;
 • przestępstw przeciwko wolności seksualnej, w tym zgwałcenia, molestowania seksualnego, zmuszania do prostytucji;
 • uprowadzeń i handlu kobietami;
 • uporczywego nękania;
 • błędów medycznych;
 • niealimantacji;
 • mobbingu i dyskryminacji w zatrudnieniu

Jeśli jesteś pokrzywdzona przestępstwem, pamiętaj że:

 1. Adwokat jest po to, by Ci pomóc.
 2. W sytuacji, gdy nie jesteś przekonana, czy zgłaszać sprawę organom ścigania, możesz uprzednio przedyskutować ją z adwokatem, który oceni szanse procesowe oraz poinformuje Cię o wszelkich pozytywnych i negatywnych aspektach prowadzenia postępowania.
 3. Niezwłocznie zgłaszaj przestępstwa przeciwko wolności seksualnej (np. zgwałcenie). Zgromadzenie i zabezpieczenie w późniejszym czasie dowodów materialnych w postaci np. śladów biologicznych może okazać się niemożliwe.
 4. Jeśli padłaś ofiarą przemocy fizycznej to wykonaj obdukcję lekarską.
 5. Celem dokonania zgłoszenia i złożenia zeznań na Policję bądź do Prokuratury możesz udać się z adwokatem.
 6. Masz prawo poprosić by przesłuchiwała Cię kobieta.
 7. Jeśli obecność sprawcy na sali rozpraw działa na Ciebie krępująco to masz prawo żądać, by na czas Twojego przesłuchania sprawca opuścił salę rozpraw.

Praktyka Spraw Karnych dotyczących Kobiet

Poszukujesz pomocy lub porady prawnej doświadczonych Adwokatów, Radców i Prawników? Skontaktuj się z naszą Kancelarią np. za pomocą Formularza Kontaktowego lub umów się na spotkanie.

Zostaw komentarz

zwiń rozwiń