Sprawy karne skarbowe

Sprawy karne skarbowe i adwokat sprawy karne skarbowe to profesjonalna, często aktualizowana oferta usług prawnych adwokatów kancelarii adwokackiej ŻAKIEWICZ ADWOKACI w zakresie prawa karnego skarbowego oraz prawa podatkowego, skierowana do wszystkich szukających adwokata do sprawy karnej skarbowej Warszawa, Kraków, Katowice.

Kancelaria adwokacka ŻAKIEWICZ ADWOKACI Żakiewicz Górczak Gawińska Sp. k. z siedzibą w Warszawie oraz oddziałami w KrakowieKatowicach to działająca na rynku od 2007 r. prężna kancelaria prawna założona przez adwokatów wyspecjalizowanych w prawie karnym skarbowym i podatkowym. Do niedawna nasza spółka nazywała się “ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k.” dlatego, że naszym wiodącym obszarem praktyki było właśnie prawo karne skarbowe, podczas gdy obecnie praktyka prawa karnego skarbowego to jedna z podstawowych usług prawnych jakie świadczymy.

Sprawy Karne Skarbowe, kancelaria adwokacka ŻAKIEWICZ ADWOKACI

Maciej Górczak, Adwokat, Wspólnik:

w sprawach podatkowych i karnych skarbowych urzędy celno-skarbowe, urzędy skarbowe, prokuratura, policja skarbowa oraz sędziowie rozstrzygający sprawy karne skarbowe dysponują daleko idącymi i znaczącymi uprawnieniami śledczymi, w związku z tym mogą przeszukiwać domy, firmy, zajmować lub domagać się kontroli dokumentów, podsłuchiwać telefony i kontrolować pocztę e-mail. W konsekwencji każde z tych działań może doprowadzić do paraliżu, a nawet upadłości firmy. Pomagamy klientom w tych trudnych momentach.

Ważne informacje o sprawach karnych skarbowych

Sprawa karna skarbowa być może zakończy się przed sądem karnym. W zależności od okoliczności możliwe jest jednak pozasądowe jej rozstrzygnięcie. Oskarżyciele natomiast prawie zawsze dążą do tego, aby sprawców przestępstw podatkowych postawić przed sądem i surowo ukarać. Sądy w związku z taką polityką karną nakładają kary pieniężne, ale także kary pozbawienia wolności, nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały konfliktów z prawem.

W związku z tym zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje w sprawie karnoskarbowej przeczytaj 5 Porad Prawnych dla podejrzanego o przestępstwo skarbowe lub umów się na poradę prawną z prawa karnego skarbowego.

Jakie sprawy karne skarbowe prowadzimy?

W kancelarii adwokackiej ŻAKIEWICZ ADWOKACI prowadzimy wszystkie sprawy karno skarbowe. Większością postępowań zajmuje się Maciej Górczak, Adwokat z wieloletnim doświadczeniem podatkowym i karno skarbowym. W sprawach karno skarbowych wstępują również inni adwokaci i radcowie prawni z naszej kancelarii.

Prowadząc sprawy karne skarbowe przede wszystkim doradzamy i prowadzimy obrony w postępowaniach, które są konsekwencją kontroli skarbowych, kontroli podatkowych i innych postępowań oragnów Krajowej Administracji Skarbowej, Urzędów Skarbowych, Policji Skarbowej, Wywiadu Skarbowego, policji i prokuratury.

Kancelaria Adwokacka ŻAKIEWICZ ADWOKACI od początku istnienia ma bardzo dobry i mocny zespół adwokatów i doradców podatkowych zajmujących się prawem karnym skarbowym. Doradzaliśmy już setkom klientów w sprawach podatkowych i karno-skarbowych, ze względu na to mamy duże doświadczenie praktyczne. Nasi klienci do nas wracają bo wiedzą, że zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie, nawet w najtrudniejszych przypadkach. Do tej pory udzieliliśmy pomocy prawnej wielu klientom, głównie osobom fizycznym i firmom z branż:

 • paliwowej
 • przemysłu ciężkiego
 • usług finansowych
 • handlu zagranicznego
 • osoby prowadzące własne firmy i działalność gospodarczą
 • księgowi i biegli rewidenci.

A. Sprawy karne skarbowe – podatki (VAT, PIT, CIT)

Prowadzimy wszystkie sprawy dotyczące przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym w podatku od towarów i usług (podatek VAT), podatku od osób prawnych i osób fizycznych, a przede wszystkim sprawy karne skarbowe dotyczące:

B. Sprawy karne skarbowe – akcyza, cło, subwencje, dewizy, hazard

Prowadzimy wszystkie sprawy dotyczące przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym w podatku akcyzowym, przeciwko obowiązkom celnym oraz uregulowaniom obrotu dewizami i hazardu, a w szczególności sprawy karne skarbowe dotyczące:

 • braku zgłoszenia do rejestru podmiotów pośredniczących (akcyza) – art. 56b kks
 • paserstwa akcyzowego – art. 65 kks
 • paserstwa celnego – art. 91 kks
 • bezprawna produkcja, obrót, import wyrobów akcyzowych – art. 69 kks
 • fałszerstw znaków akcyzy – art. 67 kks
 • naruszenia przepisów o dotacjach i subwencjach – art. 82 kks
 • nieuprawnione zbycie znaków akcyzowych – art. 70 kks

Prawo karne skarbowe

Prawo Karno Skarbowe to gałąź prawa karnego. Podstawowym aktem prawnym regulującym tę dziedzinę jest Kodeks karny skarbowy, w skrócie KKS. Obecnie obowiązujący Kodeks Karny Skarbowy to ustawa z 10 września 1999 r., w której opisano poszczególne przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Postępowanie w sprawach karnych skarbowych uregulowane jest w KKS, Kodeksie Postępowania Karnego i wreszcie w wielu innych ustawach, w tym podatkowych. Z tego powodu skuteczne doradztwo w sprawach skarbowych jest możliwe jedynie przy łącznej analizie całego obowiązującego stanu prawnego. Sprawy skarbowe mogą dotyczyć pojedyńczego, a także kilku przestępstw skarbowych opisanych w kodeksie karnym skarbowym.

Ważne instytucje prawa karnego skarbowego

Wszystkim zainteresowanym doradzamy jak w trakcie sprawy karnej skarbowej korzystać z różnych rozwiązań i instytucji prawa karnego skarbowego. Wiele rozwiązań przewidzianych w kodeksie karnym skarbowym pozwala na uniknięcie odpowiedzialności karnej lub co najmniej na jej złagodzenie. Do najbardziej godnych uwagi regulacji kodeksu zaliczamy:

Stosowanie tych instytucji w praktyce jest z pewnością skomplikowane. Dlatego z doświadczenia wiemy, że tylko profesjonalista po zapoznaniu się całokształtem okoliczności danej sprawy jest w stanie trafnie doradzić i obrać najkorzystniejszą linię obrony. Prowadzący postępowania karno skarbowe najczęściej namawiają do korzystania z różnych rozwiązań, które przede wszystkim służą organom do szybkiego zamknięcia sprawy. Ważne żeby nie podejmować żadnych decyzji pochopnie i nie dać się zastraszyć.

Wynagrodzenie – cena usług

Koszty obrony i pomocy prawnej w sprawie karnej skarbowej zawsze ustalamy indywidualnie po zapoznaniu się z ze sprawą, albowiem tak stanowi art. 16 ustawy Prawo o adwokaturze.

Wycenę i szacunkowe koszty prowadzenia sprawy można uzyskać już w trakcie pierwszego spotkania, np. w trakcie porady prawnej z prawa karnego skarbowego. W trakcie spotkania, po przedstawieniu nam sprawy – oprócz udzielenia rad i wskazówek – będziemy w stanie wycenić koszty obrony lub pomocy prawnej. W przypadku zlecenia nam sprawy do prowadzenia koszt porady i spotkania zostanie wliczony w łączną kwotę wynagrodzenia.

Więcej informacji na temat cen usług prawnych, metod i sposobów rozliczeń stosowanych w naszej kancelarii znajdziesz na stronie wynagrodzenie. Numery rachunków bankowych oraz wpłaty przez PayPal dostępne są tutaj.