Porady prawne

Porady prawne to jedna z najczęściej świadczonych usług prawnych. Na niniejszej stronie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące porad prawnych w kancelarii adwokackiej ŻAKIEWICZ ADWOKACI:

 • jak umówić się na poradę prawną?
 • w jakich sprawach udzielamy porad prawnych?
 • ile kosztuje porada prawna?

Jak umówić się na poradę prawną?

Jeżeli zdecydowałeś/aś się umówić na poradę prawną z jednym z naszych adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych lub aplikantów adwokackich termin porady możesz umówić:

 • online – w tym celu wypełnij formularz kontaktowy i zaznacz w treści czy chcesz uzyskać poradę prawną w jednym z naszych oddziałów czy na odległość (mail/telefon). Skontaktujemy się z tobą i umówimy termin porady lub przedstawimy ofertę porady na odległość. Za poradę możesz wygodnie zapłacić gotówką, kartą płatniczą w kancelarii albo przelewem lub kartą za pośrednictwem PayPal. Przeczytaj więcej o wynagrodzeniu i metodach płatności.
 • telefonicznie – zadzwoń pod jeden z naszych numerów w godzinach 9-17 w dni robocze:
  • +48 22 290 60 60 (Warszawa)
  • +48 22 290 60 50 (Wrocław, Bielsko-Biała)
  • +12 35 22 322 (Kraków, Katowice, Tarnów)

W jakich sprawach udzielamy porad prawnych?

Porad Prawnych udzielamy w szczególności w zakresie:

Ile kosztuje Porada Prawna?

Jaka jest cena porady prawnej? Porada Prawna Cennik.

Koszt podstawowej porady prawnej zawsze ustala adwokat lub radca prawny. W naszej kancelarii zwykle koszt porady prawnej to kwota od 300 zł netto (369 zł brutto), a w przypadku porad prawnych w sprawach podatkowych i karno-skarbowych to 500 zł netto (615 zł brutto). Podane ceny dotyczą większości porad, niemniej cena może być wyższa i uzależniona jest od charakteru porady i stopnia jej skomplikowania.

Nie udzielamy darmowych porad prawnych przez telefon

Porady Prawne w kancelarii ŻAKIEWICZ ADWOKACI

Porady prawne są podstawową formą świadczenia usług pomocy prawnej przez adwokatów i radców prawnych. Wszystkie świadczone przez nas usługi, w tym porady prawne są odpłatne. Nie udzielamy darmowych porad prawnych, na dole strony znajdziesz wskazówki gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną.

Najważniejsze informacje dotyczące porad prawnych:

 • Zakres tematyczny – W jakich sprawach udzielamy porad prawnych? (np. prawo karne, cywilne, pracy itd.)
 • Kontakt – W jaki sposób uzyskasz poradę prawną?
 • Czas – Kiedy uzyskasz poradę prawną?
 • Cena – Ile kosztuje porada prawna?
 • Bezpłatne Porady Prawne – Gdzie uzyskasz darmową pomoc?

W jaki sposób uzyskać Poradę Prawną?

Kiedy uzyskasz Poradę Prawną w naszej kancelarii?

W większości przypadków porad prawnych udzielamy w trakcie umawianych wcześniej spotkań. Staramy się aby spotkania były umawiane możliwie szybko, najszęściej umawiamy się z 2-3 dniowym wyprzedzeniem.

Gdzie uzyskać bezpłatne Porady Prawne?

Jeżeli szukasz darmowe porady prawnicze, tanie porady prawne, bezplatne porady prawne, bezpłatne porady prawne telefoniczne, darmowe porady prawne przez telefon, bezpłatne porady prawne przez telefon wejdź na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości poświęconą darmowej pomocy prawnej. W styczniu 2016 r. ruszył ogólnopolski system pomocy prawnej.

Darmowa Pomoc Prawna

Wszelkie informacje na ten temat, w tym lista punktów w całej Polsce oraz informacje dotyczące osób, które mogą skorzystać z pomocy w tej formie dostępne są na stronie darmowapomocprawna.ms.gov.pl.

Porady Prawne Warszawa

Jeżeli szukasz darmowej porady prawnej lub bezpłatnej porady prawnej w Warszawie możesz zgłosić się do jednego z punktów wskazanych na stronach Sądu Okręgowego w Warszawie lub portalu warszawa.naszemiasto.pl. W stolicy funkcjonuje wiele organizacji zajmujących się pomocą prawną dla osób, którym dochody nie pozwalają na płacenie za pomoc prawną. Również m.st. Warszawa wspiera swoich mieszkańców i organizuje bezpłatną pomoc prawną, lista punktów dostępna jest na stronie um.warszawa.pl.

Porady Prawne Kraków

Lista punktów świadczących bezpłatne porady prawne w mieście Kraków dostępna jest na stronie krakow.naszemiasto.pl.

Porady Prawne Katowice

Bezpłatne porady prawne w Katowicach można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub w jednym z punktów wskazanych na stronie MOPS Katowice.

Porady Prawne Wrocław

Bezpłatne porady prawne Wrocław – pomoc świadczona jest nieodpłatnie przez adwokatów lub radców prawnych w jedny z 25 punktów pomocy. Numery telefonów, adresy i godziny przyjomowania dostępne są na stronach miasta Wrocławia.

Porady Prawne Gdańsk

Lista punktów udzielających bezpłatnych porad prawnych w Gdańsku znajduje się na stronach Portalu Miasta Gdańska.

Porady Prawne Lublin

W styczniu 2016 roku w Lublinie został uruchomiony system darmowej pomocy prawnej. Darmowe porady prawne Lublin dostępne są w 14 miejscach na terenie miasta. Pełna lista znajduje się na stronie lublin112.pl.

Porady Prawne Poznań

Darmowe porady prawne Poznań wskazuje na swojej stronie internetowej poznan.pl.

Porady Prawne Szczecin

Darmowe porady prawne Szczecin podobnie jak inne miasta wskazuje na stronach Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

Porady Prawne Kielce

Lista punktów udzielających nieodpłatej pomocy prawnej w Kielcach.

Zostaw komentarz

zwiń rozwiń