Obsługa Prawna Firmy

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k. to kancelaria prawna rozumiejąca, jak cennymi zasobami są czas, pewność i zaufanie. Jako prawnicy odpowiadający za stałą obsługę prawną lub pojedyncze sprawy, wśród wielu firm zasłużyliśmy sobie na opinię partnera godnego zaufania i polecenia. Udało się nam to dzięki profesjonalizmowi, zrozumieniu potrzeb klientów i skuteczności. Stawiamy na długoterminowe, partnerskie relacje, albowiem stała obsługa prawna firm jest jednym z głównych obszarów naszej działalności, sami jesteśmy przedsiębiorcami i dlatego doskonale rozumiemy wszystkich prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Przyznajemy, że nie jest łatwo.

Wiemy, że klienci oczekują od kancelarii prawnej 3 rzeczy:

 • Skuteczności
 • Łatwej Komunikacji
 • Aktualnej Wiedzy

Przykładamy najwyższą wagę do zapewnienia naszym klientom obsługi prawnej już na wczesnym etapie każdej sprawy, każdego postępowania i w każdej sytuacji. Dostrzegamy wagę szybkiej reakcji dla możliwości skutecznego zabezpieczenia interesów przedsiębiorców. Naszym klientom służymy poradą i jesteśmy gotowi do podjęcia natychmiastowych działań w sytuacjach kryzysowych. Dbamy o to, żeby działania osób trzecich, sądów i innych organów, w możliwie najmniejszym stopniu, wpływały na bieżącą działalność, pozycję, renomę i interesy firmowe.

Co wyróżnia naszą obsługę prawną?

 • Wąska Specjalizacja – Poświęcamy się projektom i sprawom, na których znamy się najlepiej. Pracę traktujemy z wyzwaniem i ambicją.
 • Zaufanie – Jesteśmy wiarygodnymi partnerami i dbamy o zaufanie klientów.
 • Podejście do Klienta – Lubimy pracę z ludźmi i dla ludzi. Nasze działania ukierunkowane są na stworzenie kompleksowej strategii działania, która pozwoli na uzyskanie najlepszej pozycji oraz wyników w zaistniałych sporach. Staramy się zawsze znaleźć najbardziej opłacalne, wydajne i rozsądne rozwiązanie z punktu widzenia firmy naszego klienta, które równocześnie pozostaje w zgodzie z przepisami prawa.
 • Praca w Zespole – Dzięki doświadczeniu w prowadzeniu spraw naszych klientów wiemy, że obecnie tylko duży zespół adwokatów, radców prawnych i innych specjalistów może świadczyć wartościowe usługi prawne. Czasy prawniczych omnibusów dawno się skończyły.

Jak prowadzimy obsługę prawną?

 • Odpowiedzialnie – Przed udzieleniem porady, wskazówki lub rekomendacji określonego działania analizujemy wszelkie scenariusze. Myślimy jak szachiści, działamy profesjonalnie i bez emocji.
 • Elastycznie – Rozumiemy dzisiejszy świat. Wiemy, że sztywne ramy i zasady mogą być krępujące. Staramy się dopasować do oczekiwań naszych klientów.
 • Rozumiemy, że Nasze Honoraria to Koszty Firmy – Szanujemy to. Szacując koszty spraw, kierujemy się zasadą transparentności, dokładnie i w jasny sposób przekazując szczegóły wyceny.

Zakres obsługi prawnej

Adwokaci, Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi z naszej kancelarii są ekspertami m.in. w:

 • prawie gospodarczym i handlowym
 • prawie umów i kontraktach
 • prawie pracy
 • prawie podatkowym
 • prawie karnym i karnym gospodarczym
 • prawie karnym-skarbowym

Kim jesteśmy?

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Kancelaria Prawa Karnego i Gospodarczego Sp. k. to działająca na rynku od 2007 r. prężna firma prawnicza, której głównym obszarem działalności jest obsługa prawna firm, prawo gospodarcze, podatkowe oraz prawo karne i karno skarbowe. Mamy oddziały w kilku miastach w Polsce.

Kancelaria to ponad 13 osobowy zespół zarówno starszych i doświadczonych jak i młodych ambitnych prawników. Jesteśmy skoncentrowani na stałym podnoszeniu jakości świadczonych przez nas usług prawnych m.in. poprzez studia doktoranckie, studia podyplomowe, szkolenia oraz stały kontakt z naszymi Klientami.

Obsługa Prawna Firm

W ramach Obsługi Prawnej Firm zapewniamy:

 • kompleksową obsługę prawną oraz wsparcie w prowadzeniu bieżących spraw
 • doradztwo w sprawach pracowniczych, z zakresu prawa pracy i zbiorowego prawa pracy
 • opiniowanie i przygotowanie różnego rodzaju umów (m.in. umowy zlecenia, umowy o dzieło, umowy o świadczenie usług, umowy serwisowe, umowy o współpracy, umowy sprzedaży, umowy dzierżawy, umowy najmu, umowy barterowe, umowy użyczenia, umowy dostawy)
 • bieżącą obsługę i doradztwo podatkowe, w tym doradztwo w sprawach podatku VAT
 • prowadzenie postępowań egzekucyjnych i komorniczych
 • rejestrację spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym
 • przekształcenia spółek
 • prowadzenie spraw z zakresu prawa karnego gospodarczego, karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń z uwzględnieniem specyfiki związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zastępstwo Procesowe

Oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji, w tym przed Sądem Najwyższym, Sądami Apelacyjnymi, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi; a także zastępstwo przed prokuraturą, policją, służbą celną oraz wszelkimi urzędami i organami władzy publicznej

Porady Prawne i Doradztwo w Sytuacjach Kryzysowych

Naszym klientom na bieżąco udzielamy porad prawnych związanych z bieżącą działalnością firmy. Doradzamy jak postępować w przypadku kryzysu i jak zabezpieczać się przed jego wystąpieniem. Zdajemy sobie sprawę, że działanie osób trzecich lub oragnów władzy publicznej może doprowadzić do paraliżu, a w konsekwencji nawet do upadłości firmy. Wiemy jak skutecznie działać i pomagać w trudnych momentach.

Analizy Prawne i Opinie Prawne

Zespół naszej kancelarii i osoby z nią współpracujące posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwalają na przygotowanie analiz prawnych dotyczących wszelkich aspektów działalności gospodarczej. Sporządzamy opinie prawne na dowolnie wybrane tematy; opinie w zależności od potrzeb mogą być sporządzane przez praktyków lub teoretyków prawa, w tym doktorów i profesorów.

Audyt Prawny

W celu rozpoznania i identyfikacji potencjalnych zagrożeń prawnych oferujemy przeprowadzenie kompleksowego audytu firmy; nasza specjalizacja gwarantuje, że oprócz standardowego badania pod kątem zgodności z prawem gospodarczym, handlowym i cywilnym zostaną zbadane wszelkie aspekty prawnokarne i podatkowe funkcjonowania firmy. Przeprowadzamy również audyty oceniające ryzyka działalności gospodarczej lub konkretnych decyzji gospodarczych podejmowanych przez Klienta pod kątem ich zgodności z normami prawnymi. Ta oferta jest w szczególności skierowana do osób pełniących funkcję członków zarządu spółek prawa handlowego, prokurentów, członków rad nadzorczych, pracowników i pełnomocników.

Ochrona wizerunku / Komunikacja

Dzięki współpracy z agencją public relations oferujemy kompleksową obsługę ochrony wizerunku firmy. Zapewniamy również wsparcie w procesach komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej przedsiębiorstwa. Dbając o wizerunek Klienta i odbiór podejmowanych przez niego działań, zarówno w mediach jak i wśród pracowników, utrzymujemy stałą współpracę z firmą Primo Corporate Advisory zajmującą się m.in. wspieraniem naszych Klientów w kontaktach z mediami, budowaniem wizerunku zewnętrznego firmy oraz doradztwem w zakresie komunikacji z obecnymi oraz potencjalnymi kontrahentami.

Obsługa Prawna Firm Warszawa

Obsługa Prawna Firm w Warszawie jest możliwa w pełnym zakresie. W naszej kancelarii adwokackiej w Warszawie na stałe pracują eksperci prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa handlowego i cywilnego oraz doradcy podatkowi. W zakresie naszej specjalizacji świadczymy szeroko pojętą pomoc w zakresie opiniowania umów, oceny ryzyka prawnego, jak i zastępstwa procesowego przed sądami i organami administracji. Naszym klientom zapewniamy wsparcie w negocjacjach handlowych i proponujemy optymalne rozwiązania sporów lub problemów prawnych.

Poznaj cały zespół kancelarii w Warszawie.

Obsługa Prawna Warszawa

Obsługa Prawna Warszawa i okolice. Współpracujemy z firmami i spółkami z terenów Warszawy i okolic.

Obsługa Prawna Firm Wrocław

Obsługa Prawna Firm we Wrocławiu jest prowadzona przez radców prawnych z oddziału naszej kancelarii. Radca Prawny Anna GrelaRadca Prawny Iwona Górnicka i Radca Prawny Radosław Antonów są ekspertami w zakresie prawa spółek, prawa administracyjnego, prawa zamówień publicznych, praw autorskich, prawa budowlanego i prawa cywilnego. Prowadzą bieżącą obsługę prawną firm i spółek z Wrocławia i okolic.

Stała Obsługa Prawna Firm

Podpisanie umowy o stałej współpracy z kancelarią adwokacką ŻAKIEWICZ ADWOKACI daje pewność i bezpieczeństwo prawne w bieżącej działalności firmy oraz pozwala obniżyć koszty.

Korzyści ze stałej obsługi prawnej

Stała Obsługa Prawna = Oszczędność Kosztów

Stała obsługa to niższe koszty profesjonalnej pomocy prawnej w działalności każdej firmy. Ustalając wynagrodzenie w ramach stałej obsługi prawnej firmy możemy zaproponować niższą stawkę godzinową i pakiet godzin do wykorzystania w danym miesiącu. Godzina pracy adwokata w pakiecie jest tańsza niż przy innych formach rozliczeń. Kolejne godziny po przekroczeniu określonej umową liczby godzin są tańsze niż standardowe stawki naszej kancelarii.

Obsługa Prawna Spółek

Obsługa prawna spółek to przede wszystkim dbałość o zgodność działalności spółki z przepisami prawa spółek handlowych. Nasi prawnicy zapewniają kompleksowe doradztwo – począwszy od zakładania spółek – a skończywszy na likwidacji bądź upadłości.

W ramach Obsługi Prawnej Spółek zapewniamy:

 • obsługę Zgromadzeń Wspólników
 • Obsługę Prawną Zarządu Spółki
 • przygotowanie i opiniowanie Statutu Spółki
 • przygotowanie i opiniowanie Uchwał Organów Spółki
 • wszelkie czynności związane z obowiązakami rejestrowymi i sprawozdawczymi – Krajowy Rejestr Sądowy

Obsługa Prawna Przedsiębiorstw

W naszej kancelarii doskonale rozumiemy, że obsługa prawna przedsiębiorstw w wielu przypadkach zależy od ich formy prawnej jak i rodzaju prowadzonej działalności. Dlatego w naszym zespole są zarówno osoby, które z powodzeniem doradzają w sprawach korporacyjnych, prowadzą stałą obsługę zarządów spółek, zgromadzeń wspólników, jak również wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem kadrę menedżerską.

W szczególności zaś zapewniają bezpieczeństwo i komfort organom spółek i kierownikom jednostek, dbając o to, aby prowadzona przez nich bieżąca działalność była zabezpieczona z punktu widzenia prawa.

Obsługa prawna przedsiębiorstw musi obejmować wszystkie aspekty ich działalności. Zgodnie z art. 55 KC przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Obejmuje ono w szczególności:

 • oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo lub jego wyodrębnione części (nazwa przedsiębiorstwa);
 • własność nieruchomości lub ruchomości, w tym urządzeń, materiałów, towarów i wyrobów, oraz inne prawa rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości;
 • prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające z innych stosunków prawnych;
 • wierzytelności, prawa z papierów wartościowych i środki pieniężne;
 • koncesje, licencje i zezwolenia;
 • patenty i inne prawa własności przemysłowej;
 • majątkowe prawa autorskie i majątkowe prawa pokrewne;
 • tajemnice przedsiębiorstwa;
 • księgi i dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Oznacza to, że obsługa prawna przedsiębiorstwa musi obejmować wymienione powyżej obszary, jak również obsługę podatkową i w zakresie prawa pracy.

Wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej

Doskonale rozumiemy też potrzeby i naturę biznesu prowadzonego w formie indywidualnej działalności gospodarczej. Rozumiemy potrzeby zabezpieczenia interesów i majątku firmy oraz majątku osobistego. Nadto zapewniamy obsługę w coraz bardziej skomplikowanych zagadnieniach podatkowych, doradzamy w ramach profilaktyki podatkowej, opiniujemy pomysły i plany z perspektywy ich konsekwencji podatkowych, a także wspieramy dział księgowy w prawidłowym rozliczaniu się z fiskusem. Wszystko po to, abyś czuł się pewniej i bezpieczniej, a cała swą energię mógł zaangażować w pomysły branżowe i rozwojowe.

Obsługa Prawna Przetarg

Obsługą prawną przetargów i zamówień publicznych w naszej kancelarii zajmuje się Dr. Radosław Antonów, radca prawny ekspert prawa zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem.

Obsługa Prawna Oferty

Wyróżniamy się indywidualnym podejściem do klientów oraz połączeniem wiedzy i doświadczenia z nowoczesnymi metodami obsługi prawnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jakie działania należy podejmować aby skutecznie pomagać. Patrzymy na świadczone przez nas usługi w sposób szeroki, bierzemy pod uwagę nie tylko aspekt prawny, ale również wszelkie inne okoliczności, które są ważne i korzystne. Na każdym etapie współpracy staramy się, abyś w jakiej sytuacji znajduje się firma i osoby za nią odpowiedzialne i jakie są możliwe kroki do podjęcia.

Korzyści ze stałej Obsługi Prawnej

Poświęcamy dużo czasu na to, aby nasi klienci mogli zajmować się codzienną działalnością firmy pozostawiając kwestie prawne w naszych rękach.

Obsługa Prawna Firm Cennik

Obsługa Prawna i Oferty naszej kancelarii są kierowane w szczególności do:

 • Firm
 • Spółek
 • Zarządów spółek
 • Menedżerów
 • Dyrektorów
 • Głównych księgowych
 • Specjalistów

Koszty Obsługi Prawnej

Podejmując się obsługi prawnej stosujemy następujące typy wynagrodzeń:

 • Ryczałtowe (już od 10 godzin miesięcznie)
 • Godzinowe

Stawki wynagrodzeń są zawsze ustalane i negocjowane indywidualnie z klientem.

Więcej informacji na temat kosztów obsługi adwokackiej znajdziesz tutaj.

Dlaczego ŻAKIEWICZ ADWOKACI?

Powierzając nam swoje sprawy, możecie mieć Państwo pewność najlepszej reprezentacji i doradztwa prawnego. Opierając się na solidnym doświadczeniu oraz wykształceniu naszych prawników, posiadamy wszelkie niezbędne narzędzia aby podjąć się prowadzenia najtrudniejszych spraw.

Zapraszamy

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą zadzwoń do nas lub prześlij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Maciej Żakiewicz Adwokat w Warszawie.

Maciej Żakiewicz

Adwokat, Wspólnik

więcej

Magda Gawińska Adwokat w Warszawie.

Magda Gawińska

Adwokat, Wspólnik

więcej

Maciej Górczak Adwokat w Warszawie.

Maciej Górczak

Adwokat, Wspólnik

więcej

Paulina Drzazga-Poproch Adwokat w Krakowie.

Paulina Drzazga-Poproch

Adwokat, Wspólnik

więcej

Zostaw komentarz

zwiń rozwiń