Obsługa prawna i compliance – biznesowe podejście do każdej sprawy

Usługi prawne, które świadczymy realnie wspomagają biznes. Dlaczego? Bo jesteśmy zorientowani na dostarczanie komplementarnych rozwiązań prawnych każdemu działowi organizacji. Wspomagamy pracę innych dostosowując środki prawne do faktycznych potrzeb firmy lub jej części. Wspieramy zarządy spółek i firm, działy personalne i HR, działy zakupów, CRM, sprzedaż, B2B i inne. Pomagamy we wszystkich bieżących sprawach związanych z działalnością gospodarczą (m.in. umowy, windykacja, prawo pracy, restrukturyzacja, doradztwo podatkowe). Przygotujemy każde przedsiębiorstwo na zmiany organizacyjne i zmiany prawa. Pomożemy na każdym etapie sporu sądowego i zapewnimy profesjonalne i skuteczne zastępstwo procesowe. Obsługa prawna i compliance to usługi które dostosowaliśmy do faktycznych potrzeb naszych klientów.

Obsługa prawna i compliance - biznesowe podejście

Zanim zaczniemy mówić o prawie, słuchamy i uczymy się biznesu naszego klienta.

Compliance – zgodność prowadzonej działalności z regulacjami

W ramach obsługi prawnej w każdej firmie wspieramy lub budujemy od podstaw dział dbający o zgodność. Celem istnienia takiej komórki jest dbałość o działanie organizacji zgodnie z przepisami prawa oraz zarządzanie ryzykiem braku takiej zgodności. Na co dzień na bieżąco monitorujemy proces implementacji obowiązujących przepisów prawa. Robimy to po to żeby zapewnić zgodność działalności firmy z przepisami i tym samym zminimalizować ryzyka, np. kar, kosztów. Dbamy też aby wszystkie regulacje (w tym podatkowe), przepisy i standardy zostały zgodnie z wymaganiami wprowadzone i były przestrzegane.

Dla kogo pracujemy?

Wszystkie usługi w ramach obsługi prawnej kierujemy do przedsiębiorców, spółek i osób indywidualnie prowadzących działalność gospodarczą. Przez wiele lat zdobyliśmy doświadczenie, a nasze usługi prawne oferujemy usługi zarówno małym, średnim jak i dużym podmiotom. Dlatego zapraszamy do sprawdzenia naszych referencji i wyboru kancelarii adwokackiej ŻAKIEWICZ ADWOKACI. Jesteśmy w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

OFERTY, INFORMACJE I PRZYKŁADOWE SPRAWY