Magda Gawińska Adwokat w Warszawie.

Magda Gawińska

Adwokat, Wspólnik

Magda Gawińska – informacje o prawniku

Magda Gawińska jest adwokatem i wspólnikiem kancelarii ŻAKIEWICZ ADWOKACI Żakiewicz Górczak Gawińska Sp.k.. Specjalizuje się w sprawach karnych (w szczególności przestępczości gospodarczej, informatycznej, finansowej, przestępstwach przeciwko mieniu, przestępstwach o charakterze korupcyjnym, przestępstwach i wykroczeniach drogowych oraz przestępstwach narkotykowych) , a także we wszelkich powiązanych z wyżej wymienionymi dziedzinami sprawach cywilnych (sprawy gospodarcze, bankowe, odszkodowawcze, ochrona dóbr osobistych, sprawy z zakresu prawa pracy). Obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i duże podmioty gospodarcze, w tym instytucje finansowe. Biegle zna angielski i hiszpański.

Doświadczenie prawnicze

Magda Gawińska ma wieloletnie doświadczenie procesowe w występowaniu przed sądami karnymi, cywilnymi, administracyjnymi oraz przed Sądem Najwyższym. Prowadzi kompleksową i efektywną reprezentację klientów już od etapu postępowania przygotowawczego przed wszystkimi organami powołanymi do ścigania przestępstw, w tym w sprawach prowadzonych przez CBA, ABW oraz wydziały do spraw przestępczości gospodarczej Policji i Prokuratury. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje także niezliczoną ilość skutecznie przeprowadzonych spraw w postępowaniu wykonawczym (m.in. o przerwę lub odroczenie wykonania kary, o wstrzymanie wykonania orzeczenia, dozór elektroniczny, zamianę kar i środków karnych).

Investor Sp. z o.o. to podmiot realizujący największe inwestycje budowlane w Polsce i za granicą. Współpraca z kancelarią Żakiewicz Adwokaci (Mec. Magdą Gawińską) gwarantuje komfort bezpieczeństwa prawnego w każdym obszarze naszej działalności. Polecam!. – Maciej Bajan

Kancelaria (Mec. Magda Gawińska) świadczy usługi na najwyższym poziomie merytorycznym, wyróżnia się skutecznością działania i terminowością realizacji zleceń. Polecam tę kancelarię jako solidnego partnera prawnego w biznesie. – Marcin Hakiel

Wykształcenie prawnicze
  • 2010 – 2014 Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie
  • 2005 – 2010 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • 2009 – 2010 Wydział Prawa na Universidad de Zaragoza w Hiszpanii
  • 2009 – kurs prawa porównawczego Comparative Law Course
Dodatkowe informacje

Magda Gawińska aktywnie i pro bono działa na rzecz ochrony praw zwierząt oraz na rzecz ochrony przyrody. Wspierała prawnie m.in. protestujących przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej oraz doradzała członkom lokalnych społeczności sprzeciwiających się szkodliwym dla środowiska decyzjom w zakresie gospodarowania przestrzennego.  Jest członkiem stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt.

Oprócz osiągania najwyższych wyników w pracy zawodowej, bije rekordy i przekracza kolejne granice wytrzymałości w bieganiu, zwłaszcza biegach długodystansowych i ultradystansowych. Zdobywczyni podium m.in. w Maratonie Wigry (II m-ce w kat. open kobiet), Maratonie Warszawskim (I m-ce w klasyfikacji kobiet prawników), Półmaratonie w Augustowie (I m-ce w kat. wiekowej), Biegu Powstania Warszawskiego (II m-ce w klasyfikacji adwokatów).

INNI PRAWNICY