Art. 62 upn • Posiadanie narkotyków • Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii

Treść art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Prawo i sprawy karne

Masz sprawę karną za posiadanie narkotyków z art. 62 upn? Kancelaria adwokacka ŻAKIEWICZ ADWOKACI świadczy profesjonalne usługi prawne w zakresie prawa karnego. Prowadzimy wszelkie rodzaje spraw karnych.

Znalazłeś treść art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Co dalej?

Możesz zostać z nami i:

Przeczytaj nasz artykuł dot. Art. 62 UPN - Posiadanie Narkotyków.przeczytać nasze artykuły dotyczące posiadania narkotyków i przestępstw narkotykowych, a jeśli masz własną sprawę karną związaną z posiadaniem narkotyków lub dopalaczy powinieneś poznać prawa podejrzanego i oskarżonego w postępowaniu karnym.

Pomysły na Obronę - Adwokat Sprawy Karne.poznać nasze pomysły na obronę. W zależności od ilości posiadanego środka odurzającego należy starać się o kwalifikację z ust. 3 lub umorzenie postępowania na podstawie art. 62a upn. albo z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu lub o warunkowe umorzenie postępowania. Należy kontrolować pracę biegłych i ustalenie posiadanej ilości narkotyków. Nie każda substancja znajduje się na liście substancji niedozwolonych.

Kup Usługi Adwokackie Online.skorzystać z naszych usług. Jeżeli szukasz adwokata w sprawie karnej związanej z narkotykami skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń i umów się na poradę prawną z prawa karnego.

sprawdzić powiązane przepisy. art. 62a upn (ten sam numer ale z literką A) pozwala na odstąpienie od ścigania w przypadku posiadania nieznacznej ilości narkotyków na własny użytek. Osoby uzależnione powinny pamiętać o możliwości zawieszenia postępowania i poddania się leczeniu – art. 72 upn. Jeżeli posiadanie było związane z udzielaniem lub obrotem narkotykami zastosowanie powinny znaleźć art. 58 upn, art. 59 upn. Warto również zapoznać się z art. 335 kpk i art. 387 kpk – tzw. dobrowolne poddanie się karze, bardzo często proponowane w sprawach karnych dotyczących posiadania narkotyków, a niekoniecznie korzystne dla podejrzanego lub oskarżonego.

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie dotyczące aktualności przepisów - Nota Prawna.Aktualna treść Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest dostępna w bazie ISAP pod adresem – Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 (trzeba wybrać tekst ujednolicony). Dlatego zawsze należy sprawdzić czy tekst ustawy zamieszczony na stronie nie uległ zmianie.

Inne określenia na Art. 62 upn

Posiadanie narkotyków, art 62 ust 1, posiadanie narkotyków kk, posiadanie narkotyków art, uopn, posiadanie narkotyków art kk, art. 62 ust. 1, posiadanie narkotyków art, art 62.